Rehberlik

  • Rehberlik birimi çocuk, aile ve öğretmenler ile işbirliği içerisinde çalışarak çocuğunuzun tüm gelişim alanlarında yaşına uygun beceriler kazanması için destekleyici çalışmalar yapılır.
  • Okulumuza başladığı andan itibaren tanıma ve değerlendirme çalışmaları yapılarak çocuğunuzun farklı gelişimin alanlarındaki becerileri değerlendirilir ve bireysel hedefler koyulur.
  • Gelişim takibi ve değerlendirmeleri için çok çeşitli ölçme değerlendirme çalışmaları yapılır (Portage Gelişim Ölçeği, AGTE, Frostig Görsel Algı Testi, Peabody Testi, İnsan Aile Ağaç Çiz Testi vb. gibi) .
  • Düzenli sınıf gözlemleri ile öğretmenler ile işbirliği içerisinde çalışılarak gelişim ve gözlem raporları oluşturulur.
  • Eğitim programını destekleyici sosyal beceri çalışmaları ve dikkat geliştirici çalışmalar yapılır.
  • Bireysel aile görüşmeleri dönem başında siz ve çocuğunuzu daha yakından tanımak için gerçekleştirilir. Takip eden süreçte ise gelişim ve süreç değerlendirmeleri hakkında bilgi paylaşımında bulunmak için düzenli veli görüşmeleri yapılır.
  • Ailelerin ihtiyaç duyduğu konular ile ilgili bireysel danışmanlık çalışmaları ve seminerler gerçekleştirilir.
26Eyl2017

Tek başına oyun oynayabilmek çocuğun özgüveni ve hayal gücü gelişimi açısından oldukça önemli. Her sıkıldığında anne – babasına koşarak onu eğlendirmesini beklemektense kendi hayal dünyasını geliştirmesine olanak sağlar ve kendi başına problem çözme becerilerinin gelişmesine yardımcı olur. Oyunların[…]

24Ağu2017

Okul öncesi dönem insan yaşamının temelini oluşturur. Aile ortamının çocuğa sağlayacağı sevgi, şefkat ve bakım son derece önemlidir. Ancak en az bunlar kadar önemli olan bir diğer nokta da, çocuğun gelişiminin tüm yönleriyle desteklenebileceği bir sosyal ve fiziksel ortamda bulunmasıdır. Çocuğumuza […]

24Ağu2017

Okula başlamak her çocuk için heyecan vericidir. Anne babasından daha önce ayrılmış ve bir kreş ya da yuvaya gitmiş öğrenciler için bu onları mutlu eden bir heyecan iken, anne babasından ilk defa ayrılacak öğrenciler için bu heyecan yerini kaygıya bırakabilir. Bu süreçte çocukların kaygılarının gide[…]

Bilgi Al