Neden Hayat Anaokulu?

Hayat Anaokulu Yemek

Kendi mutfağımızdan, doğal besleniyoruz

Hayat Anaokulu olarak titiz davrandığımız konuların başında beslenme geliyor.  Menülerimizde asla rafine şeker ve paketli gıdaya yer vermiyoruz. Beslenme uzmanı tarafından hazırlanan ve her ay değişen yemek listelerimiz, mevsimine uygun ve doğal malzemelerle aynı gün kendi mutfağımızda aşçımız tarafından pişiriliyor ve çocuklarımıza sunuluyor. Tedbir amaçlı yemeklerimizden numuneler alır ve saklarız. Ancak ertesi güne asla aynı yemek servis edilmez. Ayrıca gıda alerjisi olan çocuklarımızın yemek listeleri konusunda da oldukça hassasız. Hijyen kurallarına son derece önem verdiğimiz mutfağımızın kapıları, görmek isteyen tüm velilerimiz için her daim açık.


Hayat Anaokulu Çift Dilli Eğitim

Çift dilli program yürütüyoruz

Çocuklarımızın anadilleri dışında yabancı bir dil ve kültürün varlığını fark etmelerini sağlamak ve İngilizce öğrenmeleri için gerekli ilgiyi uyandırmak adına tüm gün İngilizce programa sahibiz. İngilizce öğretmenlerimiz drama, sanat, müzik ve oyun ile zenginleştirdikleri program aracılığıyla çocuklarımızın yabancı dil öğrenmesini pekiştirici bir süreç yaşamalarını, doğal öğrenme ortamlarında yabancı dili yaşayarak keşfetmelerini sağlıyor. 3 yaş ve 4 yaşta tam gün İngilizce program yürütüyoruz. 2 yaşta da İngilizce oyun, parmak oyunları ve şarkılarla çocuklarımızda İngilizce temeli oluşturuyoruz.


Hayat Anaokulu Çift Dilli Eğitim

Kolay ulaşılabilir ve merkezi bir konumdayız

İstanbul’daki okulumuzun konumu oldukça merkezi. Kendine ait oyun parkı ve geniş bahçeli binamızla Avrupa Yakası’nın kalbinde; Etiler, Levent ve Beşiktaş’ın kesişme noktası Akatlar’dayız. Çocuklarımızın rahat ve güvenilir bir ortamda okulumuza ulaşmaları için de şehrin her yerine servis imkanı sunuyoruz.


Hayat Anaokulu

Okulumuz hep açık

Okul saatlerimizi velilerimizin çalışma saatlerine göre ayarladık. Erken açıp, geç saatte kapatıyoruz. Yaz aylarında da yaz okuluyla devam ediyoruz.


Hayat Anaokulu

Okul psikoloğumuz her zaman bizimle

Çocuklarımızın gelişimini yakından takip eden, velilerimizle birebir görüşme yapan ve geri dönüşlerle onları bilgilendiren, çalışma alanı çocuklar olan Uzman bir Klinik Psikologumuz her daim okulumuzda bizlerle.


Hayat Anaokulu

Veli Gelişim Akademisi yalnızca Hayat Anaokulu’nda

Çocuklarımızla birlikte her gün anne babalar olarak bizler de öğrenmeye devam ediyoruz. Bu süreçte içeriğini alanında uzman akademisyen, çocuk gelişimci, doktor ve okul psikoloğumuzun hazırladığı, velilerimize yönelik seminer ve eğitim programlarımızı Veli Gelişim Akademisi (VEGA) aracılığımızla yürütüyoruz. Aynı zamanda ‘Aile katılımı’ günlerinde çocuklarımızın aileleriyle birlikte kaliteli zaman geçirmesini sağlıyoruz.


Hayat Anaokulu

Hijyen ve güvenlik konusunda hassas davranıyoruz

Okulumuz hijyen ve güvenlik kuralları çerçevesinde, çocuklarımızın fiziki özellikleri göz önünde bulundurularak projelendirilmiştir. Sınıflarımız, bahçe ve ortak alanlarımız güvenli hale getirilmiştir. Okul çıkışlarında çocuklarımız yalnızca velilerimizin onay verdiği kişilere teslim edilir. Okulumuzun temizliğinde ise çocuklarımızın sağlığını tehlikeye atacak hiçbir kimyasal temizlik maddesi kullanılmaz.  Okullara özel temizlik maddeleri ve sirke gibi doğal ürünlerle okulumuzu temizleriz.


Hayat Anaokulu

Gezileri seviyoruz

Parklar, bahçeler, ormanlar, ağaçlar, sergiler, müzeler, tiyatrolar bizim… Bu yüzden çocuklarımızı haftada bir gün doğayla veya sanatla buluşturacak geziler düzenliyor, eğitim programımıza paralel olarak müze, sanat galerileri, akvaryumlar, su parkları gibi şehrin bize sunduğu imkanlardan da faydalanıyoruz.


Hayat Anaokulu

Acil durum planımız var

Herhangi bir hastalık ya da acil durumda velilerimizle kurduğumuz iletişime önem veriyoruz. Bu gibi durumlarda uygulamaya soktuğumuz bir acil durum eylem planımız var. Okulumuzda sertifikalı ilk yardım eğitimine sahip iki kişi bulunuyor.  Ayrıca olmasını arzu etmediğimiz acil durumlar için çevremizdeki hastanelerle özel bir anlaşmaya sahibiz. Herhangi bir olumsuzlukta önce velilerimizle irtibata geçer ve hızlı hareket ederiz.


Hayat Anaokulu

Veli iletişimine önem veriyoruz

Okulumuz ile velilerimiz arasında sürekli bir iletişime sahibiz. Günlük aktiviteleri ve çocuk hakkındaki bilgilendirmeleri güncelerimiz aracılığıyla yapar, gelmeyen çocuklarımızla ilgili aynı gün içerisinde bilgi alırız. Olumlu veya olumsuz herhangi bir konu için velilerimizle görüşür, detaylı bilgiyi alır ve iletişimi sürekli kılarız. Bizler, okul & aile işbirliğine çok inanırız.

Bilgi Al