Biz Kimiz?

Kurulduğumuz 2000 yılından bu tarafa 20 yıla yaklaşan yolculuğumuzda, çocuklarımızın beceri ve yaratıcılıklarını özgürce gerçekleştirebilecekleri eğlenceli, huzurlu, güvenilir, sağlıklı kısacası ‘Hayat‘ dolu bir ortam ile gelecek nesillerin yetiştirilmesine katkı sağlıyoruz.

Sorumluluğumuzun, çocuklarımızın hem bedensel hemde zihinsel gelişmelerini sağlamanın yanı sıra, yaşadığı ortama duyarlı, kendine güvenen, değişen dünyaya uyum sağlayabilen ve hayat boyu öğrenmeye açık bireyler yetiştirmek olduğunun bilincindeyiz. Bu yoldaki en temel yardımcımız ise bitmesini hiç istemediğimiz, çocuklarımızın o sonsuz hayal dünyası…

Hayat Anaokulu olarak ‘Çocuğunuz Geleceğimizdir‘ yaklaşımıyla, pedagoji, çocuk gelişimi ve okul öncesi öğretmenliği alanlarından mezun eğitmen kadromuzla 1-6 yaş aralığındaki çocuklarımıza uygulamalı ve beceriye yönelik bir eğitim ortamı sunuyoruz. Tıpkı sizler gibi biz de çocuklarınız ile birlikte hayatı keşfediyoruz.

Kurucularımız

Hayat Anaokulu Kurucularımız

Hayat Anaokulu

Hayat Anaokulu kurucusu Fatma Özgentürk, 1960 yılında Adana’da doğdu. Lise eğitimini Çocuk Gelişimi Bölümü’nde tamamladıktan sonra ilk görev yeri olan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Süreyya Nihat Oral İlköğretim Okulu’na atandı ve anasınıfı öğretmeni olarak iki yıl boyunca görevini bu okulda sürdürdü. Ardından sırasıyla Yıldırım Beyazıt İköğretim Okulu ve Celalettin Seyhan İlköğretim Okulu’nda 16 yıl boyunca öğretmenlik yaptı. Hayatını eğitime ve çocuklara adayan Fatma Özgentürk, çalıştığı kurumlarda ana sınıflarının ilk kez kurulmasını ve yüzlerce çocuğun bu okullarda eğitim almasını sağladı. 1989 yılında ise Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Beslenme Bölümü’nde üniversite eğitimini tamamlayan Fatma Özgentürk, Türkiye’nin farklı bölgelerinde çocuk gelişimi konusunda pek çok eğitim ve seminerlere katıldı. 40 yıla yaklaşan eğitimci deneyimini devlet okullarındaki görevinin ardından Adana’da kurduğu Hayat Anaokulu’na aktardı. 2000 yılında ilk Hayat Anaokulu’nu açtı, bunu 2012 yılında ikinci Hayat Anaokulu ve Çocuk kulübü izledi. Yaşam boyu öğrenmeye açık ve çevreye duyarlı çocukların yetiştirilmesini felsefe edinen Hayat Anaokulu’nun üçüncü eğitim yuvasını ise kızı Şemsa Özgentürk Uysal ile birlikte İstanbul Akatlar’da açtı. Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi’nden 2007 yılında mezun olan Şemsa Özgentürk Uysal, farklı sektörlerdeki işletmeci ve yönetici deneyiminin ardından ikinci kuşak olarak Hayat Anaokulu Akatlar’ın kuruculuğunu üstlendi. Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nü bitiren Özgentürk, Çağdaş Drama Derneği’nden “Drama Liderliği” eğitimi aldı. Kurulan anaokulları aracılığıyla çocukların beceri ve yaratıcılıklarını özgürce gerçekleştirebilecekleri eğlenceli, huzurlu, güvenilir, sağlıklı kısacası “Hayat” dolu bir ortam ile gelecek nesillerin yetiştirilmesine olanak sağlayan Şemsa Özgentürk Uysal, evli ve bir kız annesi.